Zaloguj się | Rejestracja

Policja ze Swarzędza ostrzega seniorów


Policja ze Swarzędza ostrzega seniorów

Statystyki policyjne wskazują, że seniorzy są grupą osób, którą przestępcy wykorzystują bez żadnych skrupułów. W trosce o ich bezpieczeństwo, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Swarzędzu radzą, jak nie stać się ofiarą przestępców.


Reklamy Google:


Drogi Seniorze, pamiętaj:
• Rozmowę z kimś, kto podaje się za wnuka, jego kolegę lub inną bliską Ci osobę, powinieneś zakończyć komunikatem typu: "Muszę mieć czas na podjęcie decyzji. Muszę chwilę się zastanowić. Zadzwoń do mnie za godzinę".
• Po zakończeniu rozmowy, natychmiast skontaktuj się z wnukiem lub kimś z jego rodziny aby mieć pewność, że osoba która do nas dzwoniła jest tą, za którą się podaje. Dzięki temu, nie będziesz narażony na ryzyko samodzielnego podejmowania decyzji i wspólnie zastanowicie się co zrobić dalej.
• Sprawcy oszustw mogą podawać się za funkcjonariuszy Policji lub innych służb. Najczęściej informują o tym, że ktoś z rodziny nie ma pieniędzy aby zapłacić za mandat albo jechał samochodem pod wpływem alkoholu. Sugerują, że taką sprawę można załatwić "polubownie" wręczając im określoną sumę pieniędzy. Pamiętaj, takich spraw nigdy nie rozwiązuje się w ten sposób!
• Jeżeli wydaje Ci się, że ktoś próbuje Cię oszukać - natychmiast powiadom o tym Policję! Zadzwoń na bezpłatny numer alarmowy 997 albo, jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego na numer 112. Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania i pomogą Ci rozwiązać tę sytuację.
• Nie wpuszczaj do domu nieznanych Ci osób. Poproś rodzinę o wyposażenie drzwi w wizjer oraz blokadę drzwi np. w postaci łańcucha.
• Pamiętaj, że osoba, która przychodzi do naszego mieszkania i mówi nam, że musi wykonać określoną usługę np. hydrauliczną, instalatorską, gazowniczą lub przychodzi do nas z ofertą atrakcyjnego kredytu lub pożyczki musi się przedstawić, podać imię, nazwisko, nazwę firmy w której pracuje, okazać legitymację bądź identyfikator. Masz prawo żądać ich okazania!
• Jeśli nadal masz wątpliwości - zadzwoń do firmy, banku, urzędu itd. i pytaj czy pracuje u nich taka osoba i czy zlecono jej wykonanie przedstawionych przez siebie czynności.
• Jeśli wpuściłeś obcą osobę do mieszkania, nigdy nie pozostawiaj jej samej w pokoju i nie wychodź (np. do łazienki).
• Najlepszym miejscem przechowywania pieniędzy jest konto bankowe. Nie trzymaj większej gotówki w domu, takie miejsca jak szafka z bielizną, skrytka pod materacem, puszka po kawie nie uchronią Twoich pieniędzy przed złodziejem.

Bądźmy czujni i ostrożni, gdyż każdy z nas może stać się ofiarą naciągacza, oszusta lub złodzieja!

Źródło: mł. asp. Karol Łuszczek, koordynator ds. prewencji kryminalnej Policji w Swarzędzu

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Nielegalny tytoń
w rękach policji


Kryminalni z Komisariatu Policji w Swarzędzu zatrzymali cztery osoby podejrzane o obrót wyrobami tytoniowymi. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na 130 tysięcy złotych. Ponadto trójka z nich odpowie za inne przestępstwa w tym: kradzieże, włamania oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości.Policja szuka świadków kolizji w Swarzędzu

Policjanci z Poznania wyjaśniają przyczyny kolizji drogowej, do której doszło 25 marca 2015 r. Około godziny 16:40 w Swarzędzu na skrzyżowaniu ul. Armii Poznań, a Kupieckiej kierująca samochodem marki Citroen potrąciła rowerzystę na oznakowanym przejściu dla pieszych i oddaliła się z miejsca zdarzenia. Świadków kolizji prosimy o kontakt z Policją.Policjanci zatrzymali sprawcę oszustwa

Policjanci kryminalni z Komisariatu Policji w Swarzędzu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie oszustwa. Sprawca nakleił na towar podrobiony kod kreskowy, przez co zapłacił mniej niż się należało. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za oszustwo grozi mu do 8 lat więzienia.Policja zatrzymała oszustów cenowych

Policjanci z Poznania zatrzymali dwóch mieszkańców Swarzędza podejrzanych o oszustwo cenowe. Mężczyźni w jednym z poznańskich marketów naklejali na towar niższą cenę i próbowali zapłacić mniej za sprzęt AGD. Teraz grozi im do 8 lat więzienia.Policja: 1000 sztuk podrobionej odzieży

Policjanci z Poznania i Swarzędza w jednej z podpoznańskich miejscowości zabezpieczyli blisko 1000 sztuk odzieży pochodzącej z nielegalnego źródła. Podrobione ubrania i buty miały naniesione znaki towarowe znanych na całym świecie producentów odzieży.Uwaga na oszusta!
Podaje się za oficera CBŚ


Uwaga na kolejnego oszusta, który podaje się za oficera Centralnego Biura Śledczego o nazwisku Lipski. W ostatnich dniach mężczyzna próbował oszukać starszych ludzi w Poznaniu, Swarzędzu, Luboniu i okolicznych miejscowościach. Kilka razy już mu się udało. Ostrzeżmy swoich bliskich przed oszustem!Zatrzymano złodzieja
ze Swarzędza


Policjanci zatrzymali mieszkańca Swarzędza podejrzanego o kradzież kilkudziesięciu katalizatorów. Do przestępstwa doszło przed kilkoma tygodniami w Kopanicy. 24-letni złodziej usłyszał zarzuty i przyznał się do kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

poniedziałek 20 lipca 2015 - 12:28:25 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama