Zaloguj się | Rejestracja

Budżet obywatelski Swarzędza - wyniki głosowania


Budżet obywatelski Swarzędza - wyniki głosowania

We wtorek 22 września burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek przedstawił zwycięskie projekty, które będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Swarzędz w 2016 roku. Na ten cel przeznaczono 1,5 mln zł. W głosowaniu, które odbyło się między 1 lipca a 18 września wzięło udział 8662 mieszkańców.


Projektem głównym (koszt do 1 mln zł), który otrzymał najwięcej głosów (3414) jest ścieżka rowerowo-biegowa wzdłuż Jeziora Swarzędzkiego. Projekt zakłada budowę nowej drogi pieszo-rowerowej o szerokości 5 m i długości 1343 m wzdłuż jeziora. W drodze zostaną wydzielone: pas drogi rowerowej dwukierunkowej (2 m) i pas chodnika(2 m). Starą kostkę brukową ma zastąpić nowa kostka oraz asfalt. Droga ma zostać włączona w układ komunikacyjny miasta. Wzdłuż drogi rowerowej zostaną ustawione ławki, kosze na śmieci oraz tablice informacyjne. Ponadto ścieżka ma być oświetlona przez lampy i podłączona do istniejącej sieci elektro-energetycznej.

Reklamy Google:


Projekty dodatkowe (koszt do 100 tys. zł każdy), które uzyskały najwięcej głosów mieszkańców:
1. Budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na boisku sportowym w Wierzonce (Wierzonka) - 1900 głosów. Projekt zakłada m.in. wytyczenie i wyposażenie 2 boisk: do siatkówki i koszykówki, ułożenie z kostki brukowej szachownicy do gry, wybudowanie altanki i montaż skrzynki na prąd.
2. Postawienie 2 sygnalizatorów przy ulicy Planetarnej: przed Szkołą Podstawową i Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie (Zalasewo, ul. Planetarna) - 915 głosów. Postawienie sygnalizatorów zakłada poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego z szczególnym uwzględnieniem dzieci chodzących do szkoły.
3. Wybieg dla psów (Swarzędz, obszar byłego wysypiska śmieci) - 760 głosów. Projekt zakłada budowę ogrodzenia, ustawienie pojemników na psie odchody i dystrybutorów z woreczkami. Teren około 0,5 hektara.
4. Dziecięco-młodzieżowy plac zabaw (Swarzędz, os. Kościuszkowców) - 653 głosy. Budowa placu zabaw z tyłu Szkoły Podstawowej nr 4.
5. Plac zabawowo-rekreacyjny przy zespole szkół (Paczkowo) - 652 głosy. Zbudowanie nowego placu zabaw przy szkole.

Projekty te zostaną wpisane do budżetu Swarzędza na 2016 rok.

Źródło: UMiG Swarzędz

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Budżet obywatelski Swarzędza - głosowanie

1 lipca ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego gminy Swarzędz na 2016 rok. Do etapu głosowania zakwalifikowało się 21 projektów - 5 głównych i 16 dodatkowych. Głosować można do 18 września 2015 r.Budżet obywatelski Swarzędza na 2016 rok

Do 29 maja można składać propozycje projektów do budżetu obywatelskiego gminy Swarzędz na 2016 rok. Projekty będzie weryfikowała pod względem formalnym i merytorycznym specjalna komisja, w skład której wejdą przedstawiciele poszczególnych referatów Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu oraz radni.

środa 23 września 2015 - 02:35:45 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama