Zaloguj się | Rejestracja

Kradzież 8 mln złotych: pierwsze zatrzymania


Kradzież 8 mln złotych: pierwsze zatrzymania

W związku z kradzieżą 8 mln złotych, do której doszło w lipcu w Swarzędzu, zatrzymano 4 osoby, w tym 2 policjantów. Wśród zatrzymanych osób nie ma konwojenta, który ukradł pieniądze. Policji udało się odzyskać część skradzionej kwoty.


Reklamy Google:


Przypomnijmy, do kradzieży doszło 10 lipca 2015 r. w Swarzędzu. Dwóch konwojentów weszło do banku, a trzeci niespodziewanie odjechał samochodem. Wkrótce potem znaleziono porzucone auto. Konwojent i pieniądze z samochodu zniknęły. Według szacunków było to prawie 8 mln zł. Policjanci ustalili, że mężczyzna zatrudnił się w firmie ochroniarskiej kilka miesięcy wcześniej podając dane osobowe innej osoby.

W zeszłym tygodniu zatrzymano cztery osoby, które podejrzewane są o współudział w przestępstwie. Wśród nich jest 2 policjantów. Wszyscy są mieszkańcami Łodzi. Policji udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy. Jak informuje TVN24 jest to ok. 300 tys. zł, którą jeden z zatrzymanych wpłacił do banku. Drugi z zatrzymanych policjantów polecił firmie ochroniarskiej znajomego, mimo iż wiedział, że ma on fałszywą tożsamość.

Zatrzymane osoby nie przyznają się do winy. Funkcjonariusze cały czas poszukują konwojenta, który ukradł pieniądze. Policja zabezpieczyła nagranie z kamery bankomatu na poznańskim Grunwaldzie. Na materiale filmowym zarejestrowany jest wizerunek poszukiwanego mężczyzny. Mężczyzna ma ogolona głowę i charakterystyczny zarost - długa brodę. Możliwe jest, że po kradzieży pieniędzy mężczyzna mógł zmienić wygląd.

Wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób miały styczność z poszukiwanym mężczyzną, policjanci proszą o kontakt. Proszą o informacje także te osoby, które mogą pomóc w jego identyfikacji. Kontakt pod nr telefonu 997 lub 61 84 13 111.

Źródła: TVN24, Gazeta Wyborcza

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Policja poszukuje złodzieja 8 mln złotych

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu publikują nagranie z wizerunkiem konwojenta, który ukradł w Swarzędzu prawie 8 mln zł. Funkcjonariusze proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny, który w połowie lipca zniknął z gotówką. W firmie, w której się zatrudnił, posługiwał się danymi osobowymi innej osoby.

piątek 25 września 2015 - 15:59:54 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama