Zaloguj się | Rejestracja

I LO w Swarzędzu - najlepsze w Wielkopolsce


I LO w Swarzędzu - najlepsze w Wielkopolsce

Miesięcznik "Perspektywy" opublikował Ranking Liceów Ogólnokształcących 2016. Pierwsze miejsce wśród wielkopolskich liceów zajęło I LO w Swarzędzu, wyprzedzając m.in. wszystkie poznańskie ogólniaki. W ogólnopolskim rankingu swarzędzkie liceum zajęło 23. miejsce.


Prestiżowy ranking został opublikowany przez miesięcznik "Perspektywy" już po raz osiemnasty. Misją rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami rankingu są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W rankingu 2016 brane były pod uwagę jedynie wyniki matury pisanej w tzw. "nowej formule". Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół.

Reklamy Google:


W ogólnopolskim rankingu liceów z naszego regionu najwyżej uplasowało się I LO w Swarzędzu, prowadzone przez Fundację Edukacji Społecznej "EKOS". Swarzędzkie liceum zajęło 23. miejsce wyprzedzając m.in. poznańskie LO św. Marii Magdaleny (36. miejsce) i II LO im. gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej (38. miejsce). To kolejny sukces I LO w Swarzędzu. W 2014 roku w tym samym rankingu szkoła ze Swarzędza również została uznana za najlepszą w Wielkopolsce. Zajęła wtedy 30. miejsce w Polsce.

Zobacz ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2016

W dodatkowym rankingu maturalnym, w którym brano pod uwagę najlepszą zdawalność matury wśród uczniów, również na pierwszym miejscu znalazło się I Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu (18. miejsce w rankingu ogólnopolskim). Na niższych pozycjach znalazły się poznańskie Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny (38. miejsce) i VIII LO z Poznania (40. miejsce).

Zobacz ogólnopolski Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2016

Gratulujemy uczniom i nauczycielom z I LO w Swarzędzu!


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


piątek 15 stycznia 2016 - 11:16:24 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama