Zaloguj się | Rejestracja

ETC Swarzędz będzie zmodernizowane


ETC Swarzędz będzie zmodernizowane

Najstarsze centrum handlowe w Wielkopolsce ETC Swarzędz przejdzie gruntowną modernizację. Galeria zostanie odnowiona i dostosowana do aktualnych standardów rynkowych oraz potrzeb klientów i najemców. Unowocześnieniem centrum zajmą się wspólnie firmy Capital Park (inwestor i deweloper) oraz Akron Group (właściciel centrum). Prace rozpoczną się w II kwartale 2016 r. i potrwają około 12 miesięcy.


Niezależnie od prowadzonej przebudowy, sklepy w ETC Swarzędz funkcjonują teraz i będą działać przez cały okres modernizacji. Już w kwietniu na parkingu przed centrum od strony ulicy Poznańskiej powstanie miasteczko handlowe, do którego na czas remontu przeniesie się większość najemców. Niezmiennie, w tej samej lokalizacji będzie funkcjonował supermarket Intermarche oraz klub fitness 2B Active. Także restauracja KFC oraz stacja paliw Shell, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum, będą działały w niezmienionej formule.

Reklamy Google:


"ETC Swarzędz to pierwsze centrum handlowe, które powstało na terenie Wielkopolski i cieszy się niesłabnącym powodzeniem od ponad 20 lat. Czas jednak na odświeżenie galerii i nadanie jej nowego blasku" - informuje Marcin Juszczyk, dyrektor ds. inwestycji Grupy Capital Park. "Chcemy dostosować budynek do potrzeb klientów i najemców oraz zwiększyć komfort dokonywania codziennych zakupów. Wierzymy, że w nowej postaci centrum stanie się jedną z wizytówek Swarzędza, dlatego prace projektowe i budowlane powierzyliśmy najlepszym specjalistom w tych dziedzinach. Cieszymy się, że większość najemców pozostaje z nami na czas modernizacji, by po jej zakończeniu móc prowadzić działalność w budynku lepszej jakości" - dodaje.

Plany modernizacji ETC Swarzędz zakładają zmianę układu komunikacyjnego wewnątrz obiektu. Funkcjonujące dotychczas odrębnie budynki zostaną połączone i zadaszone, dzięki czemu pojawią się powierzchnie wspólne oraz przestronne pasaże ułatwiające poruszanie się po centrum. Zmieniony zostanie również układ lokali, pojawi się strefa gastronomiczna
z różnorodną ofertą. Poprawie ulegnie standard budynku, który zyska nową elewację i nowoczesne wnętrza. Usprawniona zostanie wentylacja, a budynek będzie klimatyzowany. Powiększony zostanie również parking, na którym znajdzie się 750 bezpłatnych miejsc postojowych oraz stojaki na rowery. Na powierzchni 20 tys. mkw. znajdzie się 80 sklepów, wśród których w nowych konceptach będą działali dotychczasowi, lokalni najemcy. Pojawią się także znane, ogólnopolskie marki oraz punkty usługowe tj. fryzjer, kosmetyka, czy pralnia, by zaspokoić codzienne potrzeby klientów centrum.

Przebudową centrum zajmie się polska firma budowlana DORACO, jedna z najszybciej rozwijających się firm z tego sektora w kraju. Za projekt architektoniczny odświeżonej galerii odpowiada biuro projektowe J.S.K Architekci, znane m.in. z projektów Stadionu Narodowego, nowego stadionu Legii w Warszawie czy lotniska we Wrocławiu.

Źródło: Karolina Goczoł, Biuro prasowe ETC Swarzędz

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


piątek 11 marca 2016 - 08:36:19 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama