Zaloguj się | Rejestracja

Program "Rodzina 500+" w Swarzędzu


Program "Rodzina 500+"
w Swarzędzu


Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu opublikował szczegóły dotyczące realizacji programu "Rodzina 500+". Od 1 kwietnia będzie można składać wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego. Pieniądze będą wypłacane w sposób dogodny dla rodziców - przelewem na konto lub w gotówce.


Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 lat. Na pierwsze dziecko świadczenie będzie przysługiwało jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 800 zł. Jeżeli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, świadczenie przysługuje na pierwsze dziecko jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza 1200 zł.

Świadczenie wychowawcze przysługuje w cyklu miesięcznym w wysokości 500,00 zł na dziecko i będzie wypłacane w sposób dogodny dla rodziców, czyli przede wszystkim przelewem na konto lub w gotówce.

Reklamy Google:


Wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego można składać od 1 kwietnia 2016 r. W dniach od 1 kwietnia do 15 kwietnia wnioski będą przyjmowane przez pracowników OPS w pomieszczeniach Ośrodka Kultury (ul. Poznańska 14), wejście od ul. Jesionowej w godzinach 7:00 do 19:00, w soboty 2 kwietnia 2016 r. i 9 kwietnia 2016 r. w godz. od 8:00 do 14:00. Od dnia 18 kwietnia mieszkańcy będą obsługiwani w budynku Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz przy ul. Poznańskiej 25 (parter) w następujących godzinach: poniedziałek od 8:00 do 16:00, wtorek, środa, czwartek, piątek od godz. 7:30 do 15:30. Mieszkańcy również będą obsługiwani przez system kolejkowy z wykorzystaniem biletów numerycznych.

Wnioski można też składać elektronicznie za pomocą:
- portalu informacyjno-usługowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (empatia.mrpips.gov.pl),
- ePUAP na elektroniczną platformę usług administracji publicznej (Elektroniczna Skrzynka Podawcza – ESP),
- bankowości elektronicznej,
- Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS).

Jest też możliwość złożenia wniosku drogą pocztową za potwierdzeniem odbioru na adres: Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Poznańska 25, 62-020 Swarzędz.

Wzór wniosku, wymagane dokumenty oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie: opsswarzedz.pl/rodzina-500-plus

Źródło: OPS w Swarzędzu

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


środa 23 marca 2016 - 18:34:27 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama