Zaloguj się | Rejestracja

Budżet obywatelski Swarzędza na 2017 r.


Budżet obywatelski Swarzędza na 2017 r.

Urząd Miasta i Gminy Swarzędz przedstawił założenia do budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Na projekty zgłoszone przez mieszkańców przeznaczone zostanie 1,5 mln złotych. Propozycje będzie można zgłaszać od 9 maja do 10 czerwca. Głosowanie zaplanowano w sierpniu i wrześniu 2016 r.


Budżet obywatelski, zwany również partycypacyjnym, ma na celu przekazanie mieszkańcom części kompetencji związanych z dzieleniem i inwestowaniem dochodów gminy. Jest to kierunek dążący do aktywizacji społeczeństwa obywatelskiego, dający możliwość bezpośredniego decydowania nad wybraniem priorytetów rozwoju w ramach lokalnej społeczności.

W Swarzędzu na ten cel zostanie przeznaczone 1,5 mln złotych z budżetu na rok 2017. Budżet obywatelski zostanie podzielony na trzy części. Głosowanie odbędzie się nad projektem głównym, na który zostanie przeznaczony 1 mln zł oraz nad projektami lokalnymi, których suma nie przekroczy 300 tys. zł, a wartość jednostkowa 100 tys. zł oraz projektami dodatkowymi, których suma nie przekroczy 200 tys. zł, a wartość jednostkowa 50 tys. zł.

Reklamy Google:


Każdy z mieszkańców gminy Swarzędz, który ukończył 18 rok życia, będzie miał prawo do zgłoszenia jednego projektu. Przygotowano specjalne formularze, w których będzie trzeba zawrzeć orientacyjną wycenę, lokalizację, założenie inwestycji, skrócony opis projektu oraz zdjęcie/wizualizację. Projekty będzie weryfikowała pod względem formalnym i merytorycznym 7-osobowa komisja, powołana z 5 przedstawicieli poszczególnych referatów Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu oraz 2 radnych wybranych przez Przewodniczącą Rady Miejskiej.

Komisja będzie odpowiedzialna za weryfikację projektów pod względem: poprawności wypełnienia formularza pod względem formalnym, zgodności projektu z zadaniami i kompetencjami gminy, znaczenia projektu dla społeczności lokalnej, możliwości realizacji projektu (w tym pod względem prawnym, technicznym, technologicznym, przestrzennym, organizacyjnym), szacunkowego kosztu realizacji inwestycji, pozytywnej opinii wydziału/referatu merytorycznego Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu.

W głosowaniu będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy gminy Swarzędz, którzy najpóźniej 30.09.2016 r. kończą 16 rok życia. Odbywać się będzie ono drogą internetową i tradycyjną na kartach do głosowania dostępnych w ratuszu i wskazanych miejscach. Projekty, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną przedstawione do akceptacji burmistrzowi Marianowi Szkudlarkowi.

Harmonogram dotyczący budżetu obywatelskiego gminy Swarzędz:
- kampania informacyjna: (od 18.04.2016 do 30.09.2016),
- zgłaszanie propozycji projektów wnioskowanych do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Swarzędz (od 9.05.2016 do 10.06.2016),
- powołanie zespołu odpowiedzialnego za przeprowadzenie konsultacji (do 10.06.2016),
- weryfikacje złożonych propozycji przez zespół odpowiedzialny za przeprowadzenie konsultacji (od 13.06.2016 do 29.07.2016),
- podanie do publicznej wiadomości listy projektów obejmującej pozytywnie zweryfikowane propozycje (29.07.2016),
- głosowanie (od 01.08.2016 do 30.09.2016),
- ogłoszenie wyników konsultacji (do 14.10.2016).

Źródło: UMiG Swarzędz

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Budżet obywatelski Swarzędza - wyniki głosowania

We wtorek, 22 września 2015 r. burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek przedstawił zwycięskie projekty, które będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Swarzędz w 2016 roku. Na ten cel przeznaczono 1,5 mln zł. W głosowaniu, które odbyło się między 1 lipca a 18 września wzięło udział 8662 mieszkańców.

poniedziałek 11 kwietnia 2016 - 15:53:22 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama