Zaloguj się | Rejestracja

Kontakt z rodziną za granicą


Kontakt z rodziną
za granicą


Podczas pobytu w pracy w innym państwie bardzo ważną kwestię stanowi utrzymanie kontaktu z bliskimi osobami, które pozostały w kraju. Jest to istotne nie tylko pod względem naszego bezpieczeństwa, ale także świadomości, że u naszej rodziny nie dzieje się nic złego.


Nasi bliscy także będą chcieli wiedzieć, co u nas słychać, tym bardziej gdy wyjeżdżamy na dłuższy okres. Aby więc móc pozostawać z nimi w stałym kontakcie, należy przede wszystkim zadbać o przekazanie im odpowiednich informacji, wybór najlepszej formy porozumiewania się oraz ustalenie planu pór dnia lub godzin, w których będziemy rozmawiać. Koniecznie należy również podać bliskim nasz adres, numery telefonów, pod którymi mogą się z nami skontaktować oraz dane pośrednika, który zajmuje się naszym wyjazdem. My z kolei powinniśmy sobie zanotować numery telefonów członków rodziny co najmniej w kilku miejscach, by móc na przykład zadzwonić do nich z publicznego aparatu, gdy ktoś ukradnie naszą komórkę. Warto także poświęcić odrobinę więcej uwagi na wymyślenie sposobów, których użyjemy do kontaktowania się z naszymi bliskimi, by nie zrujnowało to naszego portfela.

Jak dzwonić, by nie wydać fortuny na rozmowy telefoniczne?

Jeszcze kilkanaście lat temu ludzie kontaktowali się za pomocą listów lub telegramów, dziś na szczęście do wyboru mamy już o wiele więcej wygodnych możliwości. Jedną z najpopularniejszych i najbardziej znanych form utrzymywania kontaktu z innymi osobami są oczywiście rozmowy przez telefon komórkowy. To niepozorne urządzenie pozwala nam w kilka sekund połączyć się z wybraną osobą znajdującą się na drugim końcu świata, dlatego jest to rozwiązanie bardzo wygodne i gwarantujące oszczędność czasu. Z telefonu korzystamy na co dzień, ale gdy wyjedziemy za granicę, koszt wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości może znacznie wzrosnąć. Aby uniknąć szokujących rachunków, należy aktywować odpowiednią usługę lub kupić zestaw startowy w zagranicznej sieci – w zależności od tego, co wyniesie nas taniej. Obecnie operatorzy oferują nam bardzo korzystne pakiety w roamingu, dzięki którym możemy dodatkowo obniżyć koszty połączeń. Telefon to z pewnością najwygodniejsza forma pozostawania w stałym kontakcie z rodziną podczas pobytu za granicą.

Alternatywne formy kontaktu z rodziną

Oprócz telefonu możemy kontaktować się z rodziną także za pośrednictwem Internetu. Dzięki niemu będziemy mogli pisać do bliskich maile oraz rozmawiać z nimi poprzez portale społecznościowe i na bieżąco sprawdzać, co się u nich dzieje. Warto także przed wyjazdem zainstalować odpowiedni program, który pozwoli nam rozmawiać z bliskimi bezpośrednio z wykorzystaniem dźwięku i obrazu. Większość przenośnych komputerów posiada wbudowane mikrofony i kamery, ale bez problemu kupimy je także oddzielnie. Abyśmy jednak mogli porozumiewać się w ten sposób, konieczne jest przede wszystkim połączenie z Internetem, dlatego warto wcześniej zmodyfikować umowę z krajowym dostawcą lub wykupić dostęp do sieci po przyjeździe do danego państwa. Umożliwi nam przy okazji korzystanie z innych przydatnych usług, dlatego warto o to zadbać.

Co zrobić, by czuć się bezpieczniej podczas pobytu za granicą?

Zdarzają się sytuacje, w których niezależnie od naszych chęci i starań możemy stracić kontakt z przebywającymi w Polsce bliskimi osobami. Może to być spowodowane kradzieżą telefonu, zamieszkami w danym regionie lub innym nieprzewidzianym zdarzeniem, dlatego na takie ewentualności powinniśmy być odpowiednio przygotowani. Warto zapisać gdzieś numer do polskiego konsulatu, a także sprawdzić wcześniej, gdzie się on znajduje. O wiele bezpieczniej będziemy się także czuć, gdy nasz wyjazd zostanie zorganizowany przez rzetelnego pośrednika, z którym będziemy mogli skontaktować się w awaryjnej sytuacji. Jednym z najlepszych jest z pewnością firma ProSenior24.pl, która zajmuje się organizacją wyjazdów do Niemiec dla opiekunów osób starszych. Korzystając z jej usług nie będziemy musieli martwić się o żadne formalności, a w razie kłopotów otrzymamy niezbędne wsparcie i pomoc. Planując wyjazd do pracy, warto więc zgłosić się do ProSenior24.pl i zyskać spokój oraz pewność, że wszystko przebiegnie bezproblemowo.


Artykuł promocyjny

sobota 30 kwietnia 2016 - 14:31:18 | Komentarze wyłączone
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama