Zaloguj się | Rejestracja

Problemy z wodą w 7 sołectwach


Problemy z wodą
w 7 sołectwach


W związku z awarią jednej z pomp pojawiły się problemy z zaopatrzeniem w wodę w sołectwach, do których płynie ona z ujęcia w Gortatowie. Urządzenie zostało już wymienione, jednak nie udało się od razu przywrócić właściwego ciśnienia w sieci wodociągowej. W celu uniknięcia podobnych problemów w przyszłości, burmistrz Swarzędza podjął decyzję o zbudowaniu nowej studni.


Zakład Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu uprzejmie informuje, że ze względu na awarię systemu pomp na stacji uzdatniania wody w Gortatowie będzie obniżone ciśnienie wody oraz mogą wystąpić czasowe zaniki dostaw wody w sołectwach Gortatowo, Paczkowo, Łowęcin, Sokolniki, Puszczykowo Zaborze, Uzarzewo, część Jasina. Sytuacje takie mogą występować do 12 maja 2016 r. (czwartku). Zakład Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu przeprasza za niedogodności i utrudnienia spowodowane awarią.

Izabela Gruszczewska-Gonet
dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu

W stacji wodociągowej w Gortatowie cały czas trwają działania zmierzające do przywrócenia pełnej wydajności ujęcia wody. Burmistrz Marian Szkudlarek, który w sobotę 7 maja przebywał na miejscu awarii, postanowił, że w Gortatowie - dla zapobieżenia podobnym problemom w przyszłości - zbudowana zostanie nowa studnia o odpowiedniej wydajności.

Reklamy Google:


"Serdecznie przepraszam mieszkańców dotkniętych ostatnimi kłopotami z wodą. Obiecuję, że energicznie przystąpimy do nadrobienia wieloletnich, jak się właśnie przekonaliśmy, zaniedbań inwestycyjnych w tym zakresie" - poinformował burmistrz Swarzędza.

Źródło: UMiG Swarzędz

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


poniedziałek 09 maja 2016 - 10:34:00 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama