Zaloguj się | Rejestracja

WOŚP w Swarzędzu - relacja i zdjęcia! (więcej...)


WOŚP w Swarzędzu
- relacja i zdjęcia!


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku po raz dwudziesty. Tegoroczne datki zebrane przez wolontariuszy zostaną przeznaczone na zakup urządzeń ratujących życie noworodkom oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Wolontariuszom ze Swarzędza udało się zebrać na ten cel 80.182,10 złotych!


Z prawdziwą pompą odbył się XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu. Organizatorzy przygotowali na ten dzień wiele atrakcji, które przyciągnęły tłumy mieszkańców. W hali sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji od południa do późnego wieczora trwały pokazy taneczne i koncerty.

Reklamy Google:


Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały miedzy innymi maluchy z Przedszkola nr 1 oraz Przedszkola Pod Kasztanami. Miłośnicy tańca obejrzeli pokaz grupy baletowej Anny Kusz oraz taniec towarzyszki i tańce świata w wykonaniu dwóch par z klubu Finezja, a także tancerek Fabulous. Dla amatorów muzyki poważnej zagrała Swarzędzka Orkiestra Dęta i zaśpiewał chór męski Akord.

Podczas finału WOŚP w Swarzędzu nie zabrakło również bardziej rozrywkowych brzmień. Wystąpił m.in. pochodzący ze Swarzędza coverowy zespół Audioholics oraz Ares Chadzinikolau, wokalista zespołu Ares & the Tribe, znany z popularnego programu telewizyjnego The Voice of Poland. Artysta wykonał takie przeboje jak "No woman, no cry", czy "Knocking on Heaven’s Door". Zagrał również na fortepianie przy akompaniamencie bębnów.

Równolegle ze scenicznymi występami trwały gry i zabawy dla młodszych. Starsze dzieci, które w tym dniu przyszły do hali SCSiR-u, mogły wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Dla maluszków natomiast przygotowano kolorowy mini plac zabaw, na którym bez przeszkód mogły sobie baraszkować.

Zaskakującą, jak na tę porę roku, atrakcję przygotowano również na zewnątrz budynku. W basenie z wodą o temperaturze 4 stopni kąpali się przedstawiciele stowarzyszenia Morsy Swarzędz, którzy przywitali nowy rok symboliczną lampką bezalkoholowego szampana. Mimo deszczowej pogody zasiedli w strojach kąpielowych na leżakach i ku zdziwieniu widzów pokazu rozpoczęli plażowanie.

Między poszczególnymi punktami programu prowadzono również licytacje przedmiotów podarowanych przez sponsorów swarzędzkiego finału. Na aukcji wystawiono między innymi piłkę koszykową z podpisami zawodniczek UKS Lider Swarzędz, którą ostatecznie sprzedano za 450 złotych (cena wywoławcza 60 zł). Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się kosze ze słodyczami, domek z piernika wylicytowany na 300 złotych, kursy językowe, czy maskotka Straży Miejskiej.

Swarzędz, jako miasto dysponujące pływalnią miejską, przyłączył się również do ogólnopolskiej akcji towarzyszącej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy: "100 BASENÓW PŁYNIE Z POMPĄ". W sztafecie pływackiej, w której zawodnicy z całej Polski mieli pokonać odcinek 20 kilometrów, wziął udział mieszkaniec Swarzędza Krzysztof Paterka - medalista paraolimpiad i mistrzostw świata, członek narodowej kadry niepełnosprawnych pływaków. Statuetka zezwalająca na udział w sztafecie przyznana Swarzędzowi przez Jerzego Owsiaka, również została przekazana na licytację.

Imprezę zakończyło tradycyjne "światełko do nieba", czyli niesamowity pokaz fajerwerków, który zrobił wrażenie na mieszkańcach Swarzędza. Dzięki hojności mieszkańców, wolontariusze, którzy cały dzień kwestowali na terenie Swarzędza, zebrali do puszek kwotę 80.182,10 złotych! Zeszłoroczny rekord został pobity o prawie trzy tysiące złotych. Brawo!

Tekst i zdjęcia: Joanna Gryczyńska

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


poniedziałek 09 stycznia 2012 - 13:03:24 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama