Zaloguj się | Rejestracja

21. Finał WOŚP w Swarzędzu - relacja (więcej...)


21. Finał WOŚP
w Swarzędzu - relacja


W niedzielę 13 stycznia ulice Swarzędza zapełniły się wolontariuszami, którzy do kolorowych puszek zbierali datki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestowaniu towarzyszyła impreza, która zgromadziła mieszkańców w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku skierowała naszą uwagę nie tylko na potrzebujące dzieci, ale również na leczenie i rehabilitację seniorów. Pieniądze pochodzące ze zbiórki prowadzonej podczas tegorocznego 21. Finału WOŚP mają zostać częściowo przeznaczone na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. Fundacja WOŚP za zebrane środki planuje kupić między innymi specjalne łóżka, statywy mobilne do kroplówek, pompy infuzyjne i pompy żywieniowe i specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny.

Reklamy Google:


Do dobroczynnej akcji chętnie przyłączyli się mieszkańcy Swarzędza. Główna część atrakcji odbyła się w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Imprezę rozpoczęły występy dzieci ze swarzędzkich przedszkoli i szkół, a także koncert orkiestry dętej i flażoletowej oraz pokaz ratownictwa. Piotr Szumny, sławny iluzjonista, zabawiał widzów niesamowitym pokazem sztuczek magicznych i iluzji scenicznej.

Gwiazdą 21. Finału WOŚP w Swarzędzu była pochodząca z Poznania Halina Benedyk, która w latach 80-tych odnosiła duże sukcesy na scenie muzycznej. Wokalistka zaśpiewała znane hity w polskiej aranżacji, ale również nowsze, pochodzące z płyty „Frontiera”, którą nagrała z Włochem Marco Antoniellim.

Tradycyjnie podczas finału odbyły się aukcje charytatywne. Licytowano między innymi piłkę z autografem Marcina Gortata, podarowaną przez przewodniczącego rady miejskiej Mariana Szkudlarka, czy obraz autorstwa Janine Dutrait, przekazany przez burmistrz Swarzędza Annę Tomicką. Dobroczyńcy i sponsorzy ze Swarzędza i okolic na licytację przekazali też biżuterię, auto Caddy Tramper z pełnym bakiem na weekend, rower, meble, wejściówki i talony do restauracji i na fitness i wiele innych atrakcji.

Imprezę w Swarzędzu zakończyło, podobnie jak w innych miastach Polski, "światełka do nieba". Publiczna zbiórka pieniędzy oraz licytacje prowadzone w Swarzędzu zakończyły się sukcesem. W niedzielę późnym wieczorem pracownicy Ośrodka Kultury poinformowali nas, że mieszkańcy miasta hojnie ofiarowali w sumie
75.122 złotych.

Tekst i zdjęcia: Joanna Gryczyńska

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu - 13 stycznia 2013 r.:

Zobacz artykuły powiązane:


21. Finał WOŚP
w Swarzędzu


Przed nami 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzisiaj, w niedzielę 13 stycznia na ulicach Swarzędza pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierać datki na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów. Jak co roku finał WOŚP odbędzie się w Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w godz. 11:00-20:00. Zachęcamy gorąco do udziału!

WOŚP w Swarzędzu
- relacja i zdjęcia!


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku po raz dwudziesty. Tegoroczne datki zebrane przez wolontariuszy zostaną przeznaczone na zakup urządzeń ratujących życie noworodkom oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Wolontariuszom ze Swarzędza udało się zebrać na ten cel 80.182,10 złotych!

poniedziałek 14 stycznia 2013 - 05:25:21 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama