Zaloguj się | Rejestracja

Parki w Swarzędzu


Parki w Swarzędzu
Lasy wokół Jeziora Swarzędzkiego, teren rekreacyjny na osiedlu Czwartaków,
park przy ulicy Piaski, alejka na osiedlu Działyńskiego


Swarzędz to miejscowość, która jest dobrym przykładem tego, jak skutecznie można połączyć tereny miejskie z miejscami pokrytymi dużą ilością zieleni, w której przyjemnie można spędzić czas. Nie ma u nas ogromnych parków, w których można się zgubić, jednak skutecznie rekompensują to liczne alejki spacerowe i rekreacyjne na praktycznie każdym osiedlu. Do największych terenów zielonych, w których można miło spędzić czas spacerując lub podróżując rowerem, należą lasy wokół Jeziora Swarzędzkiego. Przy przystani znajduje się plac zabaw, a szybko rozwijająca się sieć ścieżek rowerowych zachęca do aktywnego wypoczynku.

Często odwiedzanym przez mieszkańców Swarzędza miejscem jest teren rekreacyjny na osiedlu Czwartaków. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: najmłodsi mogą bawić się w piratów na placu zabaw, dla młodzieży przygotowano kilka boisk do gry w koszykówkę i piłkę nożną, natomiast starsi mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanej siłowni na świeżym powietrzu.

Innym wartym wspomnienia miejscem jest park przy ulicy Piaski z kolejnym placem zabaw oraz ulubioną przez wszystkie dzieci górką do zjeżdżania na sankach w trakcie zimy. Niedaleko znajduje się skansen pszczelarski, który również otoczony jest uroczym parkiem. Można tutaj zatrzymać się na chwilę aby odpocząć przy lekturze ulubionej książki lub zaspokoić artystyczny głód poprzez wykonanie kilku udanych fotografii. Jedną z atrakcji jest zagroda z kucykiem oraz dwoma uroczymi kozami.

Jednym z ostatnio otwartych terenów spacerowych jest alejka na osiedlu Działyńskiego. Liczne ławeczki oraz plac zabaw sprawiają, że każdy miło spędzi tutaj czas. Gorąco polecamy spacery w tej okolicy lub spędzanie wolnego czasu na ławeczce z dobrą książką pod ręką. Dzieci natomiast będą zachwycone pobliskim placem zabaw.

szukaj w Swarzędzu

polecamy firmy/usługi

UWAGA! OSTATNI MOMENT
NA KURSY MATURALNE NA SKYPE!
Kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, w tym również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Metoda tradycyjna i bezpośrednia, przygotowanie do egzaminów, kursy biznesowe. Kursy indywidualne lub grupowe na wszystkich poziomach zaawansowania.
Szkoła Języków Obcych EXPERT
ul. Leszka 37a, Poznań - ANTONINEK
tel: 501 228 709, 605 997 668
mail: biuro©szkola-expert.pl

minewine.jpg
MineWine.pl
moja przygoda z winem
Salon Win MineWine.pl w Centrum Handlowym ETC poleca szeroką gamę win z całego świata oraz ekskluzywne alkohole mocne i akcesoria winiarskie. Organizujemy szkolenia winiarskie oraz zapewniamy obsługę winiarską uroczystości rodzinnych i eventów firmowych... więcej

stomatologia.jpg
Gabinety stomatologiczne
Zadbaj o swój uśmiech! Sprawdź, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę stomatologiczną i profesjonalną obsługę. Stomatologia estetyczna, zachowawcza, protetyka - poznaj ofertę gabinetów stomatologicznych w Swarzędzu... więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w Swarzędzu. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
24Swarzedz.pl
Wypróbuj reklamę w portalu 24Swarzedz.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej

reklama